Висоцьк, відомий під назвою Вишгород (Височко), містечко над рікою Горинь. Своєю назвою воно завдячує високій горі, насипаній людськими руками, на якій колись височів замок. Перша письмова згадка про Висоцьк датується 1005р., хоча археологічні розкопки свідчать, що ще задовго до цього тут протікало життя Висоцьк з його унікальним історичним минулим, з його неповторним ландшафтом є ідеальним простором, де людина в гармонії з навколишнім середовищем творила і творить власну, притаманну лише цій місцевості, культуру. Недарма й досі збереглися стародавні традиції, легенди, обряди, які в урбанізованому суспільстві вже давно зникли. Носіями їх є поети, музиканти, співаки, танцюристи, інші митці Висоцька, які отримали цей дар від предків і Бога, їх творчість передається з покоління в покоління. У Висоцьку діє народний музей історії села, створений у 1986р., який відвідали учні 5ПМ кл. (кер. групи Островець І.М.) в рамках навчальної практики.
Музей нас вразив великою кількістю музейних експонатів ( налічує 2500) , які розміщені в трьох експозиційних підрозділах. Цікавими є знахідки археологічних досліджень академіка І.Свєшнікова (1961 p.), що розповідають про життя людини в IV ст. до н.е. на території Висоцька. Це кремнієві наконечники для стріл і списів, шкребки, ножовидні пластинки, фрагменти кам'яного молотка, гончарного посуду, світлини жіночих прикрас і монетних гривень, знайдених на давньоруському городищі IX-ХІІІ ст., яке знаходиться у східній частині Висоцька. Матеріали музею також розповідають про визначних діячів освіти, науки, релігії, імена яких були пов'язані з Висоцьком (Мелетій Смотрицький, Іван та Федора Соломарецькі, Едвард Руліковський, Вацлав Борейко) . Музей зберігає письмові матеріали, починаючи з 1709 р. Це книги реєстрації шлюбу, сповідні, церковні та світські книги. Музей систематично поповнюється новими експонатами, у зібранні та вивченні яких беруть активну участь школярі, молодь і всі жителі Висоцька. Щорічно у музеї буває понад 1500 відвідувачів— височан та гостей Висоцька. Музей став визитівкою Дубровиччини і входить до рейтингу «Семи чудес Дубровиччини» , як свідчить дане Інтернет-видання: http://ogo.ua/rivnenschina/vidkruy/dubrovuchunna.
Організатор музею Яцута Григорій Васильович провів надзвичайно захоплюючу екскурсію музеєм та погодився бути гідом нашої групи по визначних місцях свого рідного села. Ми разом пройшлися по парку закладений Вацлавом Борейком (1805 р.) , який місцеві жителі називають «Борейковим парком». На округлому підвищенні мальовничого берега р.Горинь зростають величні 200-річні дерева місцевої флори: граб, клен гостролистий, липа серцелиста, ясен високий та ,унікальна для нашого краю, модрина європейська, до від якої набралися сили усі ми.
Завершенням нашої екскурсії став Висоцький лісгосп та його розкішні голубі ялини, штучно створене озеро та водоспад.